Начало / Последни новини / Мизия срази Левски в Кнежа

Мизия срази Левски в Кнежа

Категоричен успех – 3:0 постигна Мизия в Кнежа над едноименния футболен тим на град Левски. Двубоят бе поредна контролата от подготовката на двата отбора. Резултатът не отразява точно събитията на терена. Домакините обаче вкараха своите положения, а съперника им не успя дори дузпа да реализира. Още в началните секунди ветерана Десислав Русев изпревари вратаря на гостите и оползотвори центриране отляво на съотборник – 1:0. В следващите минути до почивката футболистите от Кнежа имаха лек превес. Той бе материализиран и в 20-ата минута, когато Иван Калеев засече топката с глава след центриране от фаул за 2:0. Русев и Георги Пецински изпуснаха по веднъж да се разпишат. В края на полувремето Пецински получи сериозна контузия в глезена и не излезе за втората част. През нея по-добри бяха левскарите. В 71-ата минута съдията отсъди дузпа, но вратаря на Мизия се справи геройски – Цветан Петров стреля от бялата точка, вратаря изби, връхлитащия Евгени Систов посрещна топката, но стража на домакините пак отрази, а след това спаси втори удар на Петров. После пропуски за гостите направиха Славей Байрактаров и на два пъти играещия треньор Петър Ванков. Десетина минути преди края Ивайло Костов бе изведен зад бранителите на Левски и направи победата категорична. Веселин Митев от гостите пък не завърши мача заради травма.