Начало / Последни новини / Мартин Минков първи за купа „Ветеран“

Мартин Минков първи за купа „Ветеран“

Мартин Минков спечели златен медал от състезанието по ориентиране за купа „Ветеран“. Надпреварата се проведе в с.Момино, област Търговище. Плевенчанинът от СКО Север взе победата при мъжете до 35 години. Той измина дистанцията от 4,8 км с 90 метра изкачване и 21 контролни точки за 31:12 минути. Най-сериозния му конкурент Радомир Божков от Бегун /Варна/ изостана с близо 3 минути. На трето място завърши Васил Стоянов от Мургаш 77 /София/. При момчетата до 14 години Светлин Василев от плевенския тим не успя да се класира сред призьорите. Той преодоля 3,0 км с 50 метра изкачване и 15 контроли с повече от половин час след победителя Петър Петров от Истрос /Русе/. При 16-годишните Катерина Минкова завърши девета. Тук най-бърза по трасето от 3,4 км с 60 метра изкачване и 14 контролни точки бе Никол Караиванова от габровския клуб Узана. Другата плевенчанка Валентина Крумова също не направи добро състезание. При момичетата до 14 години тя изостана на 29:58 мин. от представителката на домакините Рената Ненкова, която бе най-бърза на 2,8 км с 40 м. изкачване и 11 контроли.