Начало / Последни новини / Мартин Минков първи в ДП маратон край Троян

Мартин Минков първи в ДП маратон край Троян

Мартин Минков спечели първото място в държавното първенство по ориентиране – маратон в троянското село Орешак. Състезателят на плевенския СКО Север бе най-бърз сред 14-те участници по трасето от 10.8 км с 560 метра изкачване и 15 контролни точки при мъжете до 40 години. Най-сериозния му съперник – Тодор Педев от столичния НСА – Сивен изостана с 13:53 минути. Веднага след него финишира другия плевенчанин Пламен Райков.

Още две втори места за СКО Север. При мъжете до 55 години Данчо Борисов преодоля 7.3 км с 400 метра изкачване и 11 контроли с близо 4 минути по-бавно от победителя Станислав Казус от варненския Академик.

В Отворения дълъг маршрут – 3.7 км със 160 метра изкачване и 12 контролни точки Здравко Колев допусна пред себе си единствено Живко Вичев от Диана /Ямбол/ от общо 35 ориентировачи.

На Отворения къс маршрут – 2.7 км със 100 метра изкачване и 8 контроли, Вилиана Гургурова е пета, а Антоан Йонов – седми сред 52-ма стартирали. Победител е Титоян Шателон от НСА – Сивен /София/.