Начало / Последни новини / Летен турнир по ускорен шах за деца провеждат днес в Плевен

Летен турнир по ускорен шах за деца провеждат днес в Плевен

Днес от 11.30 часа в Плевен ще започне летен турнир по ускорен шахмат. Надпреварата се организира от Спортен клуб по шахмат „Плевен XXI“, като право на участие в нея имат състезатели във възрастовите групи до 8, 10 и 16 години, информират от www.plevensport.eu.
Системата на игра ще бъде швейцарска „Swiss Manager“ в 6 кръга, с контрола – 20 минути на състезател за завършване на партията. Играещият с белите фигури осигурява часовник. Класирането ще се извършва в зависимост от набраните точки. В случай на равенство, се прилагат следните допълнителни показатели – медиана Бухолц, Бухолц, брой победи, натрупване.
Победителите в отделните възрастови групи ще получат награди, а програмата по кръгове ще се уточни на техническата конференция, която ще се състои от 11.15 часа.