Начало / Последни новини / Лесна победа за Тихомир Иванов в Стара Загора

Лесна победа за Тихомир Иванов в Стара Загора

Плевенчанинът Тихомир Иванов спечели първото място в скока на височина в 12-ото издание на международния лекоатлетически турнир „Самарско знаме“. Резултатът му 225 см се оказа повече от достатъчен за златния медал в Стара Загора. С оглед на съперниците успехът на настоящия състезател на свищовския клуб Свилоза бе очакван. Доста рано в битката той остана сам в сектора. Най-сериозният му съперник – румънеца Дан Клаудиу Лазарица приключи на 209 см. Именно от тази височина започна възпитаникът на Георги Гетов. След това той преодоля от раз 213, 220, 225 см. Така достигна до крайната си цел – 229 см, която му отваряше пътя към олимпийските игри в Бразилия. И в трите си опита обаче не успя. В същата надпревара участва и брат му Михаил. Той завърши седми със 190 см.

Още двама плевенчани завоюваха медали в града под липите. Бившата възпитаничка на Галя Николова – Рената Петкова се окичи със сребро в тласкането на гюле. Най-доброто й постижение бе 13,53 метра. Победителката в дисциплината е Радослава Мавродиева с 18,16 м.

Трето място в скока на дължина за Даниел Анков. В най-добрия си опит той се приземи в пясъка на 6,63 м. Първи е Даниел Добрев със 7,39 м, следван от Денис Ерадири със 7,13 м.

Бившата спринтьорка на Пенко Козарски – Надежда Рачева пресече четвърта финала на 100 м. Позиция по-назад, но в скока на височина остана друга състезателка на Георги Гетов – Матилда Ангелова, завършвайки със 160 см..