Начало / Последни новини / Лев Инс /София/ спечели Суперкупата на България по мини футбол в Плевен

Лев Инс /София/ спечели Суперкупата на България по мини футбол в Плевен

Отборът на Лев Инс /София/ триумфира със Суперкупата на Българска Асоциация Мини Футбол „Анаконда Къп 2017“ в Плевен. Селекцията на Симеон Иванов, която през миналия сезон спечели Лига България, днес се наложи над победителя в Шампионската лига – Сборная /Благоевград/.

Спортен комплекс „Замъка” бе арена на изключително динамичен, напрегнат и оспорван мач, чийто победител бе излъчен едва в последните му секунди – 9:8 след изпълнения на дузпи. Редовното време приключи 4:4. Срещата премина през поредица от обрати. Резултатът откриха благоевградчани. До края на първото полувреме софийския тим направи обрат – 2:1. След почивката реализира още веднъж. Водена от мениджъра си и капитан Радослав Александров, Сборная обаче не се предаде и скоро заличи двата гола пасив – 3:3. Столичани отново дръпнаха с попадение, но в оставащото време съперника им изравни. При последвалите изпълнения на дузпи футболистите на Лев Инс демонстрираха завидно хладнокръвие, реализирайки и петте. Сборная също вкарваше, но един от състезателите им не успя и това донесе крайния успех на противника. Отлични отзиви и от двата лагера за перфектното съдийство на реферите Мариян Блажев и Стефан Фиданов.

Снимка: БАМФ-Плевен – Фейсбук