Начало / Последни новини / Левски удари Ювентус в общинското дерби

Левски удари Ювентус в общинското дерби

„Битката  за община Левски“ днес излъчи своя победител. Това е едноименния тим, който спечели с 3:1 на стадион „Георги Кърчев“ в село Малчика срещу местния Ювентус. Двубоят бе от 4-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Както се и очакваше стана много здрав сблъсък с огромен психологически и физически заряд. По-опитния тим излезе с чест от него. Левскарите първи създадоха критична ситуация пред вратата на домакините, но Цветан Петров пропусна да вкара. В 8-ата минута обаче Николай Генов изправи публиката на крака, давайки преднина за Юве – 1:0. Гостите не се предадоха и скоро отговориха. Първо Иво Върбанов се размина с гола. В 23-ата минута обаче Славей Байрактаров се възползва от пас на Петров и изравни.

После Тони Паликрушев не уцели вратата от 4-5 метра. Напрежението достигна връхната си точка в края на първата част, когато вратаря на домакините хвана топката, а Върбанов го блъсна. Настана грозно меле. Реферът го потуши с по един червен картон за двете страни – Върбанов и Костадин Малинов. Гостите нанесоха своя удар през второто полувреме, когато Ивайло Иванов и Цветомир Георгиев се разписаха за крайното 3:1. Победата затвърди Левски на върха в класирането с актив – 4 победи от 4 мача.