Начало / Последни новини / Левски с поражение в Луковит

Левски с поражение в Луковит

Едноименният футболен тим на град Левски загуби с 1:3 в Луковит от местния Ботев. Двубоят бе от 29-ия кръг на Северозападната В аматьорска група. Домакините изковаха успеха в последните 18 минути, когато вкараха три и пропуснаха още два гола.

Началото на мача не предвещаваше подобен финал. През първото полувреме никой не успя да вземе превес. Битката обаче не доведе до интересни ситуации пред вратарите. Веднага след почивката левскарите взеха инициативата. Мариян Блажев пропусна да се разпише с глава. Голмайсторът на групата Ивайло Иванов пък отправи опасен далечен удар. В 65-ата минута Антонио Иванджиков се измъкна сам срещу вратаря Тодоров и вкара за Левски. Незнайно защо след това гостите намалиха оборотите. Съперникът им се възползва моментално и обрата стана факт. В 72-ата и 82-ата минута Денис Селимински наказа два пъти стражът на левскарите. После Иван Филипов и Милен Тонев пропуснаха да увеличат разликата. Последният обаче се разписа за 3:1 в даденото от съдията продължение.