Начало / Последни новини / Левски с лесна победа над слабак

Левски с лесна победа над слабак

Левски от едноименния град се наложи с 2:0 над гостуващия му Ботев /Козлодуй/. Мачът бе от 26-ия кръг на Северозападната В аматьорска футболна група. Домакините не играха с пълните си възможности. Въпреки това бързо взеха добър аванс. Още в 11-ата минута Симеон Рудашки проби по фланга и с диагонален удар матира стража на гостите – 1:0. Последваха два пропуска на капитана Ивайло Иванов. При едната ситуация той не успя да надиграе козлодуйския вратар, озовал се очи в очи с него. При другата ударът му с глава не изпрати топката в мрежата. Секунди преди почивката Иванов изпълни корнер, топката се отклони от играч на гостите и влезе във вратата за крайното 2:0. През втората част левскарите действаха на ходом. Това позволи на съперникът им да застраши два пъти вратата им. Веднъж гредата помогна на домакините, а при другата ситуация Иван Георгиев парира удара на футболист от Ботев.