Начало / Последни новини / Левски си тръгна с четворка от Севлиево

Левски си тръгна с четворка от Севлиево

Поражение – 1:4 претърпя Левски от едноименния град в Севлиево. Двубоят бе от 20-ия кръг на Северозападната В аматьорска футболна група. Резултатът не е реален с оглед на случилото се на терена. Мачът бе равностоен. През първата част никой не успя да вземе превес. В 42-ата минута Мирослав Иванов-Деко търсеше съприкосновение с бранител на гостите, получи го, падна и съдията отсъди дузпа, която потърпевшият реализира. Веднага след това капитанът на Левски – Ивайло Иванов от центъра насочи топката в гредата. След почивката само за секунди домакините разрешиха спора в своя полза. В 53-ата минута Искрен Писарев оползотвори пас на Деко и удвои преднината на Севлиево. Мигновено бърза контраатака завари разконцентрирана левскарската отбрана и 3:0 вече беше факт. Четвърт час преди края Мариян Блажев бе повален в наказателното поле и Ивайло Иванов вкара дузпата за 3:1. После севлиевци получиха втори шанс от „бялата“ точка. Играещият им президент стреля, Иван Георгиев изби, но връхлитащият Писарев реализира за крайното 4:1.