Начало / Последни новини / Левски разби Мизия, Петър Ванков недоволен

Левски разби Мизия, Петър Ванков недоволен

Очаквана победа взе в Левски едноименния отбор срещу Мизия /Кнежа/ в поредното дерби на Плевенска област. Домакините биха с 5:0 в среща от 14-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Тон за разгрома даде Славей Байрактаров в 9-ата минута с неспасяем диагонален удар. Гостите имаха възможност да отвърнат, но измъкналия се сам срещу вратаря Милен Тонев се засуети и пропусна възможността да шутира. Половин час след началния съдийски сигнал двойно подаване на Цветан Петров със Станислав Иванов завърши с неспасяем удар на последния за 2:0. Секунди преди почивката Ивайло Иванов бе повален в наказателното поле от Данаил Йозов, който моментално бе отстранен с червен картон, а Иванов пък вкара дузпата – 3:0. Отново той се разписа в 55-ата минута с шут по диагонала. Малко след това Петьо Славчев от гостите уцели гредата. Четвърт час преди края Любомир Борисов засече с глава центриране, вратаря изби, но при втория му удар стана 5:0. Изразителната победа обаче не зарадва треньора на домакините. Според него отбора му е изиграл най-слабия си мач от началото на първенството.