Начало / Последни новини / Левски победи Трявна

Левски победи Трявна

Левски от едноименният град победи с 2:0 гостуващият му Трявна в среща от 21-ия кръг на Северозападната В аматьорска футболна група.

Домакините можеха да решат всичко още през първото полувреме. Тогава на два пъти Симеон Рудашки пропусна от чисти позиции. После се реабилитира частично с голов пас към Мариян Блажев, който вкара в 35-ата минута. След това вратарят на гостите спаси още един опасен шут. Десетина минути след почивката Венцислав Миленов нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран и съдията отсъди дузпа, която Ивайло Иванов реализира за крайното 2:0. После левскарите намалиха темпото. Това позволи на съперникът им да създаде две добри голови ситуации, но вратарят на домакините Иван Георгиев ги спаси. След 70-ата минута Трявна опита натиск, но той се оказа хаотичен и безплоден.