Начало / Последни новини / Вихър падна от лидера

Вихър падна от лидера

Вихър /Славяново/ загуби с 0:4 гостуването си на лидера на Северозападната В аматьорска футболна група – Ботев /Враца/.

Домакините тотално превъзхождаха и можеха да бият с по-голяма разлика. Срещата започна кошмарно за гостите, чиято вратар Светлин Линев си вкара автогол още в 6-ата минута. Четвърт час по-късно Милен Василев стреля неспасяемо в горния ляв ъгъл за 2:0. До края на полувремето нападателите на Вихър – Альоша Илиев и Иван Иванов имаха възможност да променят негативния развой.

Веднага след почивката съдията отсъди дузпа за врачани, но резервният вратар на гостите Николай Христов спаси удара на Венцислав Иванов.

Последваха още пропуски на домакините. В 73-ата минута обаче Деян Борисов направи резултата категоричен с далечен удар. Няколко минути по-късно Венци Иванов с глава фиксира крайното 4:0.

Веднага след това врачанският бранител Даниел Генов изби от голлинията насочената от Траян Димитров топка.