Начало / Последни новини / Левски – Партизан е плевенският финал за купата на АФЛ

Левски – Партизан е плевенският финал за купата на АФЛ

Едноименният тим на град Левски и Партизан /Червен бряг/ ще определят кой от двата отбора ще представя Плевенска област в зоналната фаза на турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Домакин на предстоящата среща е град Левски, а датата допълнително ще бъде уточнена.

До този мач се стигна след като Партизан разгроми в село Малчика местния Ювентус с 6:1. Първото полувреме беше равностойно. В 10-ата минута Николай Лазаров бе фаулиран от съперник и реализира отсъдената дузпа. Домакините изравниха в 35-ата минута. След почивката обаче червенобрежкия състав доминираше тотално. Тихомир Дамянов почти предреши крайния изход с попадения в 50-а и 70-а минута. После за десетина минути последователно се разписаха съотборниците му Васил Михайлов, Людмил Атанасов и Георги Тотев. Партизаните пропуснаха още голове.

Преди този мач те победиха с 1:0 гостуващия им Спартак /Плевен/. Левскарите пък се класираха за финала след като биха юношите на Вихър /Славяново/ с 8:0.