Начало / Последни новини / Левски падна от последният

Левски падна от последният

Едноименният отбор на град Левски загуби в Габрово от Янтра 1919 с 1:2. Двубоят е от 22-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Очакванията за лесен успех срещу последния в класирането не само не се оправдаха, но и гостите паднаха с автогол. Още в началото домакините откриха резултата чрез Ивайло Христов. Левскарите реагираха мигновено и заредиха атака след атака, но Славей Байрактаров, Евгени Систов, Любомир Тодоров и Ивайло Иванов пропиляха отлични голови ситуации. Равенството все пак стана факт в 28-ата минута, когато Любомир Борисов вкара с глава след центриране от корнер. През второто полувреме нивото спадна драстично. Получи се блъскане на топката в централната част на терена. Само веднъж Тони Паликрушев застраши габровската врата. В 78-ата минута Цветослав Игнатов си вкара автогол, а до края левскарите не успяха да заличат пасива.