Начало / Последни новини / Левски отнесе 0:5 в Свищов

Левски отнесе 0:5 в Свищов

11-о поредно поражение претърпя едноименния футболен отбор на град Левски. Този път го разгроми – 5:0 Академик в Свищов. Това е отложения двубой от осмия кръг на Северозападната Трета лига. Гостите не застрашиха нито веднъж вратата на „студентите“. В тяхната обаче можеше да влязат още толкова голове ако нападателите на домакините бяха по-прецизни. Десетина минути след началния съдийски сигнал най-ниския на терена Георги Горанов засече с глава центрираната от корнер топка и тя спря в мрежата. В средата на първото полувреме Сонер Хюсеин получи топката отляво и с точен удар удвои. Десетина минути преди почивката Константин Цветанов стреля от въздуха от 30-ина метра и преднината на отбора му стана класическа. В 68-ата минута Лилян Маринов овладя отдясно и технично прехвърли левскарския страж – 4:0. Десетина минути преди края Горанов подаде на Пламен Илиев и той заби петия гол.

Снимка: ОФК Левски 2007 – фейсбук