Начало / Последни новини / Левски излъга Спартак в зала „Балканстрой“

Левски излъга Спартак в зала „Балканстрой“

Загуба – 78:82 допусна плевенският Спартак вкъщи от Левски /София/ в среща от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.
Противно на крайния резултат началото бе по-добро за домакините, които в средета на първата част водеха с 12:4. Последва необяснима 3-минутна суша, която позволи на съперника да направи обрат – 12:13. В крайна сметка плевенският тим взе четвъртината със 17:16. Следващите десет минути бяха равностойни, като левскарите имаха лек превес в резултата. Така полувремето приключи с 5 точки пасив за плевенчани – 34:39.
Изоставането продължи и след почивката. На моменти разликата стана двуцифрена, като в 22-ата минута бе рекордна – 15 точки в полза на гостите за 49:34. Селекцията на Сашо Дяковски се активизира, но стопи пасива само до 9 точки – 57:66 преди заключителната последна част.

068баскетбол спартак левски
В нея предимство имаше отборът на Спартак. В 33-ата минута Димитър Маринчешки завърши успешно атака и възстанови равенството 68:68. От тук до края битката бе точка за точка. 56 секунди преди края Самуел Франсис изравни 77:77, но веднага след това 15 секунди по-късно Деян Карамфилов реализира тройка. В оставащото време играта на нерви спечели Левски и си тръгна с победата.
Милован Савич от Спартак бе най-резултатен в мача с 21 точки.