Начало / Последни новини / Левски взе дербито с Ювентус

Левски взе дербито с Ювентус

Едноименният отбор на град Левски надигра с 4:1 съседа си Ювентус /Малчика/ в дербито на общината. Битката бе от 19-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Домакините можеха да бият по-изразително ако бяха концентрирани в завършващата фаза. В 20-ата минута Любомир Тодоров и Цветан Петров изпълниха късо корнер и последния с удар от границата на наказателното поле откри резултата. Малко преди това пропуск направи съотборника му Иво Върбанов. В 28-ата минута имаше съмнение за дузпа срещу Станислав Иванов. После Петров не успя да реализира за втори път. В 35-ата минута пък Станислав Иванов уцели гредата. В 40-ата рефера посочи бялата точка пред вратата на левскарите и Ивайло Дюлгеров изравни. Секунди по-късно домакините протестираха за неотсъдено нарушение срещу Петров в наказателното поле на Юве. Десетина минути след почивката селекцията на Петър Ванков поведе с гол на Венцислав Миленов. Симеон Рудашки ознаменува завръщането си с гол за 3:1. В 77-ата минута Миленов се разписа от воле, фиксирайки окончателното 4:1.