Начало / Спорт / Купа „Евроинс“ отново е притежание на Анатоли Атанасов

Купа „Евроинс“ отново е притежание на Анатоли Атанасов

32 шахматисти от Плевен, Червен бряг и Варна се включиха във финалния турнир от веригата Купа „Евроинс“, който се проведе на7 и 8 декември в клуба на бул. „Скобелев“ 20 в Плевен. Състезателите бяха разделени в две групи – начинаещи и напреднали, с български рейтинг до 2200.

В групата на начинаещите в конкуренцията на 11 деца от школата на СКШ „Плевен 21“, състезанието спечели първокласникът от НУ „Отец Паисий“ Пламен Василев. Момчето натрупа 6 точки от 7 възможни и изпревари по допълнителни показатели Кристина Апулчева, която финишира втора със същия актив. За победата си Пламен бе награден с купа с формата на шахматен офицер, плакет, символизиращ златен медал и грамота. Освен това малкият шахматист извоюва и правото от следващата година да се състезава в групата на напредналите. Сребърния плакет получи Кристина Апулчева, ученичка от втори клас на същото училище.
Третата награда спечели Цветелина Цветанова с натрупани 5 точки. С грамота бе награден най-малкия участник – 6-годишният КристиянКирков.

В група А убедителна победа постигна Симонета Иванова. Щестнайсетгодишната ученичка от МГ „Гео Милев“ се наложи с 5 точки от 6 възможни, побеждавайки в последния кръг основния си конкурент
Анатоли Атанасов. Това бе тяхната последна проверка преди заминаването им с националния отбор на Световното първенство в Обединените Арабски Емирства. От 17 до 29 декември двамата плевенчани ще представят страната ни на най-престижния световен форум като държавни шампиони за 2013 година. Второто място спечели
Цако Иванов с 4,5 точки. За третата награда се пребори Мартин Дяков със същия актив. Наградата за най-добре представила се шахматистка получи Александра Иванова с 3 точки. От състезателите до 10 годинипърви се класира Валентин Митев с 4 точки. С този резултат момчето се нареди пети в общото класиране. Също с 4 точки финишира и Давид Цветанов, който спечели наградата до 14 години и зае шестото място в крайното класиране. След изиграването на турнира стана ясно и подреждането за годишния приз.

За четвърта поредна година Купа „Евроинс‛ спечели Анатоли Атанасов с 56 точки от 60 възможни. Втори се нареди Цако Иванов с 48 точки. Третото място спечели Давид Цветанов с 46 точки, който бе награден с купа за най-добър състезател до 14 години. Купата за най-малките до 10 години получи Валентин Митев, който от трите си участия събра 28 точки за генералното класиране.

Снимки: клуб „Плевен 21“

Състезатели на „Спартак Плевен ХХ” с Купа „Млади надежди” от едноименния шахматен турнир

Състезатели на шахматните клубове „Спартак Плевен XXI”, „Плевенски Гамбит“ и „Троян“ участваха в детски турнир ...