Начало / Последни новини / Контузия спря Владимир Петков за нов триумф в Германия

Контузия спря Владимир Петков за нов триумф в Германия

Плевенчанинът Владимир Петков записа две победи и една загуба за немския си тим ТТС Рурщад /град Херне/ във втория кръг на мъжката Трета Северна Бундеслига на Германия по тенис на маса. Възпитаникът на СКТМ Тетрон и съотборниците му завършиха наравно – 5:5 с SV Сиек 1948. В този двубой Рурщад бе без първата си ракета – японеца Койо Канамицу, който бе на лагер с националния тим на родината си. Мястото му зае 37-годишния Мохамед Реза Акхлагхпасанд от Иран. Битката не започна добре за състава от Херне в чийто редици Владко е трета ракета. В първата си среща на двойки Акхлагхпасанд и сърбина Урош Гордич загубиха с 1:3 от тандема Йонг/Ким. Петков и съотборника му Йохан Хагберг /Швеция/ пък не дадоха никакъв шанс на двойки на Даниел Кордс и Патрик Казели, надигравайки ги с 3:0. Последваха три кошмарни двубоя на сингъл за Рурщад. Акхлагхпасанд и Гордич претърпяха поражения с по 0:3 съответно от Ким и Йонг. След това плевенчанина изигра изключително оспорван двубой с четвъртата ракета на Сиек – Казели. В първия гейм загуби с 7:11, после спечели убедително – 11:4. Третата част бе точка за точка, но Владко я взе с 19:17. Последваха обаче две загуби с 11:13 и 5:11, а от там и мача с 2:3. Именно в четвъртия гейм плевенчанина получи сериозна контузия, удряйки ръката си в масата и това доведе до успеха на иначе преодолимия противник. Въпреки болките Петков стисна зъби и в следващия си двубой се справи с Кордс – 3:1. От останалите четири сблъсъка Рурщад загуби само един – на Акхлагхпасанд срещу Йонг с 1:3. В другите мачове Гордич се наложи с 3:0 над Ким, а Хагберг надигра Кордс и Казели с по 3:1.

Равенството изкачи Рурщад на трето място с еднакъв точков актив със Сиек. Лидер е тима на Херта BSC /Берлин/.

„Имахме огромен шанс да победим Сиек. Контузията, която получих ми отне победата над Казели. Сигурен съм, че през следващия полусезон ще вземем мача срещу тях, още повече, че и съотборника ни от Япония – Койо Канамицу ще е в нашия състав. Състезателят от Иран който го замести е добър тенесист, но стила на противниците го затрудни фатално. Още е прекалено рано да се интересуваме от класирането“, коментира Владимир Петков.

Снимка: facebook.com/Ruhrstadt.Herne