Начало / Последни новини / Изненадваща загуба за Партизан в Габрово

Изненадваща загуба за Партизан в Габрово

Партизан /Червен бряг/ отстъпи с 0:1 в Габрово на младия тим на Янтра 1919. Двубоят бе от 4-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Предварителните прогнози сочеха гостите като сигурни победители. Почти юношеската формация на домакините обаче опроверга подобни очаквания. Тя имаше превес през цялото първо полувреме. В него нямаше нито една критична ситуация пред двете врати. Началните десетина минути на втората част преминаха под диктовката на червенобрежкия състав. Точно тогава Пенчо Гичев бе изведен отдясно и шутира неспасяемо за окончателното 1:0. После габровлии заложиха на контраатаки. При две от тях Христо Цонев и пак Гичев пропуснаха да вкарат. В последните десет минути Партизан пренесе играта пред вратата на съперника. Създаде няколко голови ситуации, но Станислав Станков спаси всичко. Така той и съотборниците му зарадваха около 700-те фенове с първата си победа.