Начало / Спорт / Излъчиха победителите в първия шахматен турнир Купа Евроинс 2014

Излъчиха победителите в първия шахматен турнир Купа Евроинс 2014

СКШ Плевен 21

На 17 и 18- ти май в клуба на бул. Скобелев 20 се състоя първият за тази година турнир от веригата Купа Евроинс. Това е единствената по рода си верига, която дава възможност на всички любители в града да се състезават за обявените в регламента награди, независимо от възрастта. Единственото ограничение е, че право да участват имат шахматисти с българско ело под 2200.

Турнирът се проведе в две групи – група А и група Б, съответно за по-опитни състезатели и начинаещи деца до 10 години.

В група А се записаха 18 участника, които изиграха по 7 партии на контрола за мислене 60 минути на състезател. Победител стана мс Емил Шукин с актив от 6 точки. Втори се нареди Цако Иванов с 5,5 т., а трети Мариян Маринов с 5.

СКШ Плевен 21 победители

Най-добро представяне при 14- годишните направи Никола Ненков, събрал 4,5 точки.

От децата до 10 години първото място спечели Захари Иванов с 4 точки.

Наградата за първо място до 8 години получи Кристиян Милев с 3 точки.

СКШ Плевен 21 (2)

В група Б играха 12 деца от школата  на СКШ „Плевен 21“. Най-малкият участник сред тях беше 5 годишния Теодор Кръстев от ЦДГ „Чучулига“. Малкият шахматист спечели цели 5 точки и получи плакет, символизиращ бронзов медал. Победителка стана Любомира Ленкова от СОУ „Иван Вазов“ с 6,5 точки от 7 възможни. Тя също получи плакет, символизиращ златен медал и придоби правото да се състезава занапред в група А.

Второто място зае Данислав Гърков от ЦДГ “ 3-ти март“, за което бе награден със сребърен плакет и грамота.

Предметните награди на турнира бяха изработени от дизайнерката Милица Илиева.

Вторият турнир от веригата ще се проведе през октомври.