Начало / Последни новини / Иван Мечков, Радослав Панталеев и Рами Киуан станаха шампиони по бокс на България

Трима шампиони за Плевенска област от държавния личен шампионат по бокс за мъже. Очаквани титли за Иван Мечков (категория +91 кг) и Радослав Панталеев (91 кг), а Рами Киуан (75 кг) взе първи златен медал при мъжете.

Мечков започна отлично тази годината, след като през миналата бе най-добрия плевенски боксьор. Състезателят на Спартак тръгна с категорична победа над Алберт Хеперле. На полуфинала отказа във втория рунд Георги Пенчев от Добрич. В другия поток на категорията мачкаше плевенчанина Александър Георгиев от Мизия 80. Хасковлията Иван Костадинов се предаде без бой. На полуфинала Сашо победи Рангел Станоев от Първомай. Така златния медал трябваше да си оспорват състезатели от плевенски клубове. Мечков го заслужи с 3:0, а за Георгиев стана вицешампион.

Очаквано поредно първо място за бившия боксьор на Спартак – Радослав Панталеев. Настоящият състезател на ЦСКА стана шампион без дори да изиграе два пълни рунда. На полуфинала отказа още в първата част Алекс Йолов. Същото направи и на финала срещу Георги Манов от НСА. Тук бронзовия медал е за Павел Стефанов от Червен бряг.

Двама бивши съотборници от БК Червен бряг си оспорваха титлата. Спечели я Рами Киуан, а Павлин Спасов, който сега защитава честта на НСА се задоволи със сребърния медал. По пътя към върха, Киуан взе категоричен успех над Стивън Тескари. На четвъртфинала подчини пловдивчанина Виктор Николов. В полуфинала пък се справи с търновлията Стефани Койков.

Спасов започна с победа над Кристиян Тодоров от Перник. После отказа във втория рунд варналията Боян Янков. На полуфинала не даде шанс на пловдивския си съперник Иван Балабанов.

Вицешампион е и Димитър Илиев (46-49kg) от Спартак, който загуби финала от ямболлията Ерджан Шабанов. Останалите представители на Спартак, Мизия 80 и Червен бряг не достигнаха до спора за медалите.

85 боксьори в 10 категории се качиха на ринга в зала „Диана“ в Ямбол.