Начало / Последни новини / Злато и сребро за СКБ Изобор в международен турнир

Злато и сребро за СКБ Изобор в международен турнир

Пореден триумф за борците /класически стил/ на плевенския СКБ Изобор. Златен и сребърен медал завоюваха възпитаниците на треньорите Петър Антов, Цоло Божилски и Момчил Сирашки в 22-ото издание на международен турнир по борба за юноши и девойки /19-23 г./ „Петко Сираков – Иван Илиев“. На тепиха в Благоевград най-силно се представи шампионът за юноши и мъже Иво Илиев. Той спечели категорията до 60 кг. Иво достигна до златния медал след победи над Илия Мустаков, румънците Теодор Хоратау и добре познатия му корав противник Разван Арнаут. Така Илиев спечели и трите си състезания от началото на годината. Малко не достигна на съотборника му Теодор Домозинов за първо място при 72-килограмовите. Той започна с успех над Теодор Русев. На полуфинала се справи с унгареца Оливер Кажтан. На финала обаче отстъпи на силния Дейвид Димитров, когото надви преди половин месец в националния шампионат за мъже.

Другите двама борци на плевенския тим Цветан Сирашки /63 кг/ и Николай Дзезов /67 кг/ отпаднаха в квалификациите. Участието им бе дебют на международен тепих в тази възраст.