Начало / Спорт / Злато и сребро за плевенските скачачи от националния шампионат в Добрич

Злато и сребро за плевенските скачачи от националния шампионат в Добрич

Невен Колев
Златният медалист Невен Колев Снимка: bgathletic.com

Лекоатлетите на Спартак (Плевен) се класираха на първите две места в скока на височина на националния шампионат за юноши и девойки старша възраст, информират от  bgathletic.com. Шампионатът се провежда в зала „Добротица“ в Добрич. Държавен шампион на закрито стана Невен Колев, който преодоля  от втори опит 190 см. Друг плевенчанин – Никола Георгиев, спечели среброто с преодоляна височина от 185 см. Колев и Георгиев са възпитаници на треньор №1 на Плевен за миналата година Георги Гетов, който подготвя и шампиона при мъжете Тихомир Иванов.

Пети и шести в сектора при юношите старша възраст други двама състезатели на Спартак (Плевен) – Илиян Бенеков – 175 см и Александър Янчев –с резултат от 165 см.