Начало / Спорт / Плевенчанката Рената Петкова със злато при девойките в тласкане на гюле

Плевенчанката Рената Петкова със злато при девойките в тласкане на гюле

Рената Петкова
Снимка: lap.bg

Рената Петкова, класирана на седмо място в листата за Спортист на годината за 2013 г. в Плевен,  грабна златното отличие в дисциплината тласкане на гюле за девойки старша възраст на Националното първенство в зала „Добротица“ в Добрич, съобщава bgathletic.com.  Състезателката на атлетически клуб „Георги Дъков“ – Плевен постигнана 13.16 метра и беше единствената на шампионата преминала границата от 13 метра. Втора завърши Анна Чипрянова от „Тот атлет“ (Габрово) с 12.25 м, а трета е Деница Карамфилова от ЛК „Цветанка Христова“ (Казанлък), която изпрати уреда на 11.56 м.
На шесто и седмо място в дисциплината се наредиха още две плевенски лекоатлетки. Шеста стана Виктория Миткова от АК „Георги Дъков“, която приключи надпреварата с резултат от 10.80 метра, а седма завърши състезаващата се за Спартак (Плевен) Цветомира Генчева, която запрати гюлето на разстояние от 9.55 метра, пише още bgathletic.com .