Начало / Последни новини / Злато за Полина Макаева, сребро за Яна Копчева на турнира „Цветанка Христова“

Злато за Полина Макаева, сребро за Яна Копчева на турнира „Цветанка Христова“

Състезателките от плевенския АК Георги Дъков отново разбиха конкуренцията в лекоатлетическата дисциплина мятане на диск при девойките старша възраст. Битка за първото и второто място си устроиха възпитаничките на треньорката Галя Николова в IX мемориал „Цветанка Христова“. Спечели я Полина Макаева с резултат 41,60 метра. Със сребърния медал се окичи Яна Копчева, метнала уреда на 39,04 м. Никой не успя да смути съотборничките. Най-близо до тях бе Ива Радева от Атлет-Карнобат, но тя изостана на шест метра и половина от Копчева.

Бронзов медал за Павел Танковски от Спартак /Койнаре/ на 1500 метра при юношите старша възраст. В спринта на 100 метра Глория  Радулова от АК Георги Дъков финишира пета. Тя участва и на 400 м., където приключи с една позиция по назад. В скока на дължина при девойките Ванеса Хаджийска от плевенския СКЛА Феникс 2004 завърши на пето място. В същата дисциплина, но при юношите съотборника й Евгени Борисов е шести.