Начало / Последни новини / Златен медал за Михаил Иванов на турнир „Тракия“

Златен медал за Михаил Иванов на турнир „Тракия“

Плевенчанинът Михаил Иванов спечели първото място в новия турнир по лека атлетика „Тракия“ в Стара Загора. Стори го с резултат 2.10 метра на скок височина при мъжете. Настоящият скачач на СКЛА Берое /Стара Загора/ достигна до тази кота след като последователно преодоля от раз 1.80 м, 1.90 м и 2.00 м. Накрая направи три неуспешни опита на 2.15 м.

В същата дисциплина, но при жените Теодора Спасова от АК Плевен 2014 се окичи с бронзов медал. Заслужи го с резултат от 1.40 м. Тук съотборничката й Деница Иванова направи три фаула на 1.50 м и приключи участието си.

На крачка от медалите останаха атлетите от АК Георги Дъков – Радан Илиев и Георги Георгиев. Последният се класира на четвърто място в хвърлянето на копие при мъжете. Илиев завърши на същата позиция в хвърлянето на чук и на пето място в мятането на диск при юношите.

В тази възраст Валентин Христов от същия клуб е шести на чук и осми на диск.