Начало / Последни новини / Златен медал за Иван Мечков в Румъния

Златен медал за Иван Мечков в Румъния

Състезаващият се за Спартак /Плевен/ в националния шампионат и турнира за купата на България по бокс за мъже – Иван Мечков спечели златен медал в Румъния. В категорията +91 кг той победи безапелационно представителя на домакините Саву Антониус. Стори го в град Яши, който бе домакин на международния турнир „The Moldavian Belt” за мъже до 22 г., юноши и ученици.

55 боксьори от България, Чехия, Украйна, Молдова и Румъния се качиха на ринга. С първото си място Мечков допринесе за големия успех на родния тим – шест златни медала, по един сребърен и бронзов.

При учениците Красимир Джуров /44,5 кг/, юношите Стилян Христов /60 кг/ и Даниел Любенов /80 кг/, мъжете Димитър Илиев /49 кг/ и Пламен Петков /81 кг/ са другите петима българи, които триумфираха като победители в турнира. Купата за най-добър отбор взе България.