Начало / Последни новини / Екшън в Малчика! Ювентус – Вихър 2:2

Екшън в Малчика! Ювентус – Вихър 2:2

Без победител – 2:2 завърши поредното дерби на Плевенска област в Северозападната Трета аматьорска футболна лига между Ювентус /Малчика/ и гостуващия му Вихър /Славяново/. Двубоят бе от 26-ия кръг на първенството. В него имаше всичко – голове, напрежение, червени картони, контузени футболисти, здрава битка и по-малко футболни достойнства. Всичко това започна моментално след началния съдийски сигнал. Във 2-ата минута топката вече бе в мрежата на домакините след като Александър Скорчев засече подаване на съотборник. Радостта на гостите обаче продължи само пет минути, защото Ивайло Дюлгеров преодоля двама бранители и изравни. После славяновския тим остана с десет футболисти заради червен картон на Теодор Михайлов. Дори и с намален състав селекцията на Красимир Бислимов достигна до второ попадение. В 43-ата минута Евгени Систов бе изведен сам срещу вратаря и бе точен – 1:2. Вихър продължи да доминира и след почивката. Скоро и числеността на съставите бе изравнена заради червен картон на Любомир Кунев от Юве. Това обаче не сломи тима от Малчика и той скоро изравни след гол от дузпа на Костадин Малинов. След края на мача обаче стана ясно, че голмайстора им Дюлгеров е получил тежка контузия. Сходна е ситуацията и с вратаря им.