Начало / Последни новини / Ева Русева спечели Купата на България „Търновско Царство“

Ева Русева спечели Купата на България „Търновско Царство“

Състезателката на „Спартак Плевен ХХІ” спечели Купата на България „Търновско царство” в турнира, който се проведе от  6 до 9 юни 2019 г.  в гр.Велико Търново. Русева игра в „Турнир А“ (до  12 и 14 г.) и  постигна 5 победи и две ремита и с 6 точки спечели  еднолично общия турнир, а с това и Купа „Търновско Царство“ и златен медал за девойки до 14 години. В турнира по блиц Ева бе също бе на висота и с 6 точки стана втора в общия турнир и първа за девойки до 14 години.

В турнира взе учстие и нейният съотборник Божидар Петров, който в групата до 12 години се класира на десето и единадесето място съответно в класическия шах и блица.

Междувременно мъжкият отбор на „Спартак Плевен XXI“ спечели „Купа Ропотамо“ на турнира в Приморско. В него уччастваха 8 отбора, в които личаха имената на  7 гросмайстори и 6 международни майстори.Отборите играха по система „Всеки срещу Всеки“ като плевенският отбор стана убедително първи,  печелейки всичките си срещи.