Начало / Последни новини / Ева Русева (Спартак ПлевенXXI) е в шестицата на България за жени

Ева Русева (Спартак ПлевенXXI) е в шестицата на България за жени

От 8 до 10 ноември в Асеновград се проведоха Държавните индивидуални първенства по ускорен шах и блиц за мъже и жени. В тях взеха участие и двама състезатели на „Спартак Плевен XXI“.

Шампионката на България до 14 години Ева Русева отново бе на ниво, като стана 6-та на ускорения шах и 5-та на блиц.

При мъжете Мартин Дяков се класира на 10-то място на ускорения шах.

В детския турнир „Битката за Троян“, който се проведе на 9 и 10 ноември в Троян, отлично се представи Алексанър Георгиев. С 4 победи,1 загуба и една равна среща той  набра 4,5 точки и спечели 3-то място в общия турнир и   2-ро    място до 12 години. В турнира взеха участие и Теодор Тодоров и Теодор Русев, които спечелиха съответно 3 и 2 точки.