Начало / Последни новини / Дузпа повали ФК Спартак 1919 срещу Етър при децата до 15 години

Дузпа повали ФК Спартак 1919 срещу Етър при децата до 15 години

Плевенският ФК Спартак 1919 отстъпи с 0:1 във Велико Търново на местния Етър. Двубоят бе от 17-ия кръг на зоналното футболно първенство за деца до 15 години. Предварителните прогнози сочеха домакините за абсолютен фаворит, отреждайки му победа с голям резултат. Гостите обаче разбиха тази илюзия и направиха много силен мач. Битката бе равностойна, като плевенчани трябва да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка. В 18-ата минута техен футболист падна на тревата, съперник ритна топката в ръката му и съдията отсъди дузпа след която падна единствения гол в срещата. После двата отбора заиграха открито с мисъл за атака. Манол Йосифов бе близо до изравнително попадение, но след удара му топката премина на сантиметри над гредата. След почивката имаше опасности и пред двете врати. Тончо Георгиев и Айгюн Рюстемов излязоха очи в очи с търновскиая вратар, но не успяха да го преодолеят.