Начало / Последни новини / Достоен Спартак преклони глава пред отбора на Дарин Великов

Достоен Спартак преклони глава пред отбора на Дарин Великов

Баскетболният Спартак отстъпи в зала „Балканстрой“ на варненския Черно море Тича с 68:80. Двубоят бе от седмия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете.

Срещата започна лошо за домакините, които до средата на първата част имаха едва 3 точки в актива си срещу 13 за съперника. До 10-ата минута обаче плевенчани стопиха пасива до 4 т. за 13:17. Подемът в играта им продължи и във втората половина на първото полувреме. В 12-ата минута Ивко Ивков завърши успешно атака и селекцията на Александър Дяковски за първи път поведе в резултата – 19:17. Спартаковци продължиха да поддържат минимален аванс, като най-голямата разлика бе 7 точки. Двата отбора се оттеглиха на почивка при 37:35.

В третата четвърт превес имаха „моряците“. В 23-ата минута избраниците на Дарин Великов си върнаха лидерството в резултата. Макар и минимално то се запази до 30-ата минута, когато съотношението бе 56:61. В заключителната последна част плевенския тим опита да заличи изоставането, но в най-добрия случай го стопи до 3 точки. Варненци изиграха уверено тези минути и заслужено се поздравиха с победата. Така Спартак продължава да е без победа в първенството.