Начало / Последни новини / Добромир Николов отпадна преди финала на 110 метра с препятствия в Унгария

Добромир Николов отпадна преди финала на 110 метра с препятствия в Унгария

Лекоатлетът на АК Плевен 2014 – Добромир Николов приключи участието си в Европейския младежки олимпийски фестивал в Дьор /Унгария/ преди заключителната му част. Той не успя да се класира за битката за резпределението на медалите в дисциплината 110 метра с препятствия. Плевенчанинът отпадна в сериите, завършвайки на четвърто място в третия полуфинал след като финишира за 14.85 секунди. Последният от осемте класирали се за финала (от трите полуфинала) завърши с резултат 14.51 сек.

Николов е сред 37-те млади български спортисти, участващи в Европейския олимпийски фестивал в Унгария. Страната ни ще бъде представена в шест спорта – лека атлетика, джудо, спортна гимнастика, колоездене, плуване и тенис. Най-многобройни са групите на лекоатлети и джудисти с по 10 състезатели. Илия Янев и Нели Танкушева пък са родните съдии в спортната гимнастика. Ръководител на делегацията е Белчо Горанов, генерален секретар на Българския олимпийски комитет, а шеф на мисията ни Камелия Игнатова.