Начало / Последни новини / Децата на Спартак и Литекс си разделиха по точка

Децата на Спартак и Литекс си разделиха по точка

Без победител – 1:1, завършиха детските отбори на плевенския Спартак и гостуващия му Литекс /Ловеч/. Двубоят бе от 2-ия кръг на футболното първенство до 15 години /U15/ зона Велико Търново. Мачът беше равностоен, като съперниците имаха лек превес в по едно от полувремената. През първото по дейни бяха възпитаниците на треньора Илич Митранов. Предимството си те материализираха в 20-ата минута. Стори го синът на бившия национал Ивайло Петков – Слав, който изигра изключително зряло ситуацията. Младият нападател бе изведен в коридор, надбяга защитниците, финтира вратаря, изчака го да плонжира и търкулна топката в мрежата за 1:0.

През втората част ловешкият тим заигра по-настъпателно, а съперникът му прие играта в половината си и отвръщаше с опасни контраатаки. При една от тях Валентин Минев се измъкна сам срещу вратаря на Литекс, но не успя да го преодолее. Гостите също проведоха няколко опасни акции. С две от тях плевенският вратар Александър Анатолиев се справи блестящо. В 62-ата минута обаче нападател на съперника овладя центриране на съотборник и шутира неспасяемо в горния ляв ъгъл за крайното 1:1. Пролича си, че селекцията от Ловеч е по-обиграната и по-добре взаимодействат футболистите им. Най-добрите от тях бяха плевенчани – близнаците Бисерови.