Начало / Последни новини / Децата на Илич Митранов с победа в Габрово

Децата на Илич Митранов с победа в Габрово

Плевенският Спартак победи само с 2:1 в Габрово местния Янтра. Двубоят бе от 15-ия кръг на зоналното футболно първенство за деца до 15 години. Селекцията на Илич Митранов пропусна за разгроми съперника. Слав Петков, Християн Петков и Мариян Пепов не успяха да реализират по няколко пъти. В началните 20 минути домакините въобще не преминаха централната линия с топката. Тогава след двойно подаване между Валентин Минев и Пепов, атаката продължи с удар на последния, вратаря изби, но връхлитащия Минев заби първия гол. Въпреки пропуските до края на полувремето нов гол не падна. Веднага след почивката габровлии изравниха след прецизно изпълнен фаул. Равновесието обаче трая само секунди, защото моментално след подновяване на играта от центъра Пепов изведе Маргарит Деков в коридор, той надбяга бранителите и вкара победния гол. После реферите тенденциозно спряха четири голови атаки на плевенчани с измислени засади. Накрая вратаря на Янтра напусна поста си да помага на съотборниците си. Спартаковци отнеха топката, но не успяха да я насочат в празната врата.