Начало / Последни новини / Децата на Илич Митранов прегазиха Янтра

Децата на Илич Митранов прегазиха Янтра

Спартак /Плевен/ разгроми гостуващия му Янтра /Габрово/ с 8:1 в мач от 6-ия кръг на зоналното футболно първенство за деца до 15 години. Поражението на гостите можеше и да е катастрофално, ако съперника им действаше концентрирано в завършващата фаза. Няма футболист от плевенския тим, който да не излезе на голова позиция. С четири попадения се отличи Слав Петков. Именно той даде тон за голеадата в 5-ата минута. След десетина Валентин Минев удвои. После Слав направи резултата категоричен и така приключи първото полувреме. Само за 20 минути след почивката спартаковци вкараха още пет пъти. Точни бяха Денислав Петров, Пламен Иванов, Тихомир Иванов и два пъти Слав Петков. В 70-ата минута Ивайло Емилов опита да върне топката на вратаря, но я изпрати в краката на габровски нападател, който реализира почетното попадение за своите. Това бе и единствената възможност за тима на Янтра.

„С раздвоени чувства съм след срещата. Доволен съм от победата, но не и от поведението на нашите футболисти. Играха отлично до 5:0. След това бяхме пълна анархия. Всеки искаше да влезе с топката във вратата на противника, вместо да подаде на по-добре пласиран съотборник. Някои ще възразят, че след 8:1 критикувам. На тази възраст момчетата се изграждат и придобиват навици на футболисти. За това е много важно да спазват указанията и да бъдат сериозни и напълно концентрирани. Иначе като цяло отбора ни върви по възходяща линия. Потенциалът е налице, качеството по-малко, но с повече работа ще направим добри неща. Радващо е, че всички отбори от детско-юношеската школа на Спартак дойдоха да ни подкрепят. Благодаря им. Така и трябва да бъде, защото всички работим за една кауза – Спартак /Плевен/“, коментира Илич Митранов.

Снимка: Viasport.bg