Начало / Последни новини / Десет медала за борците на Изобор в Самоков

Десет медала за борците на Изобор в Самоков

Златен, три сребърни и шест бронзови медала спечелиха в Самоков възпитаниците на треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки от плевенския клуб по борба класически стил Изобор. Местният Рилски спортист бе домакин на турнира за купата на Самоков за деца, момичета, момчета, кадети, кадетки и юноши.

От плевенчани над всички бе 4-кратния национален шампион при децата Вили Димитров. Той очаквано спечели категорията до 38 кг, надвивайки и четиримата си противници с туш. Като цяло тук доминираха състезателите на Изобор. Кристиян Пламенов надви трима, достигайки до финала, където отстъпи на Вили. С две победи и една загуба съотборникът им Виктор Фатов взе бронзовия медал. Пак при децата Альоша Илиев е трети в категорията до 30 кг след три победи и една загуба.

Сериозно плевенско участие при момичетата до 42 кг. Красимира Димитрова надви две от съперничките си и достигна до финала. Там обаче отстъпи и взе сребърния медал. Тук Яна Димитрова се класира трета след като записа две победи и водеше срещу бъдещата победителка, но допусна да бъде туширана.

При момчетата до 34 кг конкуренцията бе жестока. Кристиян Йоцов се справи добре, преодолявайки четирима и си осигури участие в битката за първото място. Получи се много оспорвана среща, която плевенчанина загуби. При 57-килограмовите съотборника му Ивайло Афизе спечели бронзов медал след две победи и загуба. Същите показатели осигуриха трети места на Антоан Мотовски до 75 кг и Емилиян Георгиев до 85 кг.

„Доволни сме от представянето на нашите състезатели. Със сигурност щяхме да спечелим още медали, но част от борците ни не участваха, тъй като категориите им не фигурираха в турнира. Това състезание беше етап от подготовката ни. Очакваме на турнира в Плевен /на 9 декември/ да се представим още по-силно“, коментира треньорът Момчил Сирашки.