Начало / Последни новини / Десета победа за Владимир Петков и Даниел Станчев в Германия

Десета победа за Владимир Петков и Даниел Станчев в Германия

ТТС Лантенбах /Гумерсбах/ с плевенчаните Владимир Петков и Даниел Станчев взе десета победа в мъжката NRW-Liga 3 на Германия по тенис на маса. В 13-ия кръг възпитаниците на СКТМ Тетрон и съотборниците им спечелиха гостуването си на TTG Лангенфелд с 9:2. Лидерът на тима Петков изигра три срещи, които спечели. Станчев, който вече е шеста ракета игра два пъти и победи. От третия му мач нямаше нужда, защото ТТС Лантенбах си осигури отборната победа преди изиграването на последните четири срещи. Плевенчаните започнаха участието си с двубой на двойки в който заедно трудно подчиниха тандема на съперника Давид Нющер/Паскал Кампа с 3:2. Домакините на два пъти повеждаха, но плевенската двойка лесно навакса. Петият гейм бе крайно оспорван, като Петков и Станчев измъкнаха победата с 12:10.

На сингъл Петков би с лекота Давид Нющер – 3:1 и Нилс Раутенберг – 3:0. Пет части продължи единствената индивидуална среща на Станчев. В началото изглеждаше, че плевенския тенисист лесно ще вземе мача след като поведе с 2:0 на Томас Ото. После обаче допусна изравняване. В петата част се концентрира и спечели с 11:9, а оттам и мача. Три от три и за новото попълнение в състава на Гумерсбах – българина Николай Солаков. Заедно с Владимир Рупс биха с 3:2 тандема на домакините Нилс Раутенберг/Томас Татаревиц. После Солаков се справи на сингъл с Раутенберг и Нющер с по 3:1. Без победа в срещата завърши третата ракета на ТТС Лантенбах – Янош Или. Той и Патрик Кауфман загубиха на двойки от Томас Ото и Кристиан Манзиус – 2:3. Със същия резултат Или падна от Кампа.