Начало / Последни новини / Девойките на СКТМ Тетрон дебютираха със седмо място

Девойките на СКТМ Тетрон дебютираха със седмо място

На седмо място се класира девойките на плевенския СКТМ Тетрон в държавното отборно първенство по тенис на маса до 21 години. Това е резултата от първото участие на възпитаничките на Владимир Петков в официално състезание. Надпреварата се проведе във Варна и в нея участваха осем тима. Плевенчанки в състав – Даниела Стойчева, Цвета Симеонова и Добромира Димитрова спечелиха само един двубой и загубиха четири. Според регламента съперниците бяха разделени в две групи по четири отбора, където мачовете са всеки срещу всеки. Класиралите се на първите две места образуваха финална четворка, която определи призьорите. Заелите трето и четвърто място в групите продължиха в битките за разпределение на позициите от пето до осмо място. Плевенският състав загуби в групата си от Корабостроител /Варна/ с 1:4 и с по 0:4 от Стоянстрой /Пловдив/ и Комфорт /Варна/, което му отреди последното място. След това отстъпи на Роман с 2:4 и отиде на среща за 7 – 8 позиция с ОСК Панагюрище когото победи с 4:1. Шампион на България стана Стоянстрой /Пловдив/, следван от Комфорт /Варна/, Момчилград, Две могили, Корабостроител и Роман.

„Нормално класиране за нашия отбор. Освен, че това бе дебют в тази възраст, състезателките ни са доста по-малки на години от съперничките им – Добромира е само на 15 г. Имахме шанс да победим Роман, защото срещата бе напълно равностойна. Ако бяхме успели щяхме да сме шести в класирането. За по-напред обаче на този етап нямаме шансове. Състезателките ни имат потенциал, но им трябва време за да го реализират. Когато го сторят и класирането им ще е по-добро“, коментира треньора Владимир Петков.