Начало / Последни новини / Две шампионски титли и бронзови медали за СКБ Изобор в Горна Оряховица

Две шампионски титли и бронзови медали за СКБ Изобор в Горна Оряховица

По две шампионски титли и бронзови медали за плевенския СКБ Изобор от държавното лично първенство по борба за момичета, кадетки, девойки.

В Горна Оряховица възпитаничките на треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки се представиха най-добре при най-малките, където излъчиха две шампионки. Над всички в шампионата на момичетата бе Яна Димитрова. Тя спечели безапелационно категорията до 39 кг и бе определена за най-резултатна състезателка на първенството. До признанието и титлата достигна след четири победи с туш.

По идентичен начин се развиха схватките и при най-леките – кат. 33 кг. В тях плевенската състезателка Роксана Георгиева взе титлата, надвивайки с туш две съпернички.

В категорията до 53 кг при кадетките Моника Миткова спечели бронзов медал. Тя не започна добре, допускайки загуба на старта. Поражението я изпрати да се бори за бронзов медал. Плевенчанката го завоюва след успех над бургазлийката Ирена Ценкова.

Трето място и за Христина Йотковска при 68-килограмовите в шампионата на девойките. Тя стартира силно срещу националката Сийка Иванова от столичния Левски, но в крайна сметка загуби. После повтори същото със станалата в последствие шампионка Изабела Христова от Русе. За утеха се справи със съперничка от домакините. В същата възрастова група дебютира Пламена Пенева /кат.50 кг/. Тя започна отлично срещу шампионката, но липсата на опит си каза думата и загуби. След това записа победа и загуба на репешаж. Пето място за Таня Ластарджиева /кат.56 кг/ при кадетките. Християна Маркова /кат.46 кг/ се класира седма при момичетата след две победи и загуба. Тук дебют направи съотборничката й Красимира Димитрова.

„Очаквани титли за Яна и Роксана. Надявахме се Моника да играе финал, а Християна да спечели медал. Пламена пък няма опит при девойките. Като цяло смятам, че сме на доста добро ниво“, коментира Момчил Сирашки.