Начало / Последни новини / Два медала за малките шахматистки от СКШ „Плевен ХХI” от детски турнир

Два медала за малките шахматистки от СКШ „Плевен ХХI” от детски турнир

7-годишната Нора Рашева спечели сребърен медал, а 10-годишната Любомира Ленкова – бронзов, от Първия детски турнир по ускорен шах за купата и наградите на Mall Велико Търново, научихме от мс Христинка Илиева, треньор на момичетата. Нора и Любомира финишираха съответно с 5 и 4,5 точки от 6 възможни.

Другите двама представители на плевенския клуб Дария Георгиева (8г). и Александър Георгиев (7г.) финишираха с по 4 точки.

В проявата се включиха над 70 деца от различни клубове, на възраст до 10 години. Организатор на турнира е ШК „Етър“ Велико Търново.