Начало / Последни новини / Два бронзови медала за лекоатлетите ни в Добрич

Два бронзови медала за лекоатлетите ни в Добрич

Алина Грънчарова и Даниел Кънчовски завършиха участието си в националния шампионат по лека атлетика за девойки и юноши младша възраст с бронзови медали. Състезателката от СКЛА Феникс 2004 стана трета в скока на дължина. Възпитаничката на Светослав Топузов бе сред трите скачачки в сектора, които преминаха петте метра. Битката между тях започна много интересно. След четвъртия опит пловдивчанката Никита Кирова бе лидер в класирането с 5,33 м. Следваше я плевенчанката с 5,15 м, което бе и най-добрия й резултат в състезанието. В последния шести опит обаче Ариана Кузманова от столичния Атлетик се приземи в пясъка на 5,75 м, което й осигури титлата. В призовата десетка намериха място още три плевенчанки – Мила Георгиева от АК Плевен 2014 е 6-а, Кристияна Николова от СКЛА Спартак – 8-а и Ванеса Хаджийска от СКЛА Феникс 2004 – 10-а.

Спорът за призовите места в тласкането на гюле също бе интересен. Състезателят на АК Георги Дъков и Галя Николова – Даниел Кънчовски започна с 13,93 метра, което го изведе на втора позиция в класирането. Това обаче бе и най-доброто му постижение. След четвъртия опит Венелин  Кашов от СК Мизия тласна 14,30 м, а в следващия с 10 см повече и завърши втори. Пловдивчанът Алекс Христов нямаше конкуренция за титлата, приключвайки с 16,98 м.

Снимка: bgathletic.com