Начало / Образование / Двама ученици от СОУ „Пейо Яворов“ в националния за Балканиадата в Турция

Двама ученици от СОУ „Пейо Яворов“ в националния за Балканиадата в Турция

Двама ученици  от СОУ „П. Яворов” ще представят  Плевен в националния отбор на България за Балканиадата в град Болу – Турция, след като покриха нормативите по лека атлетика. Балканиадата ще се състои на 2 и 3 юли 2016 г. Във високия скок с резултат 200 см. се класира Габриел Владимиров, Геновева Иванова – в хвърляне на копие с резултат от 39,60 м.

13576606_10207715858069084_1951305844_n

Единствено СОУ „Пейо Яворов“ Плевен класира два отбора на ученически финали по лека атлетика за момчета и за момичета 5-7 клас, похвалиха се още от училището.  Спечелихме два индивидуални медала, като Стоян Петров пробяга 100 м. за 12,00 сек. и остана втори, а Цветан Георгиев пробяга 400 м. за 59,23 сек., като взе сребърния медал, с гордост споделя ръководителят на отборите Мариян Георгиев.  На Държавното индивидуално първенство за момчета 5-7 клас по лека атлетика два пъти ученици  на „Яворов” завършиха със сребърни медали в щафетното бягане на 4×200 м., постигайки  резултат от 1:45:05 мин. и при щафета 4×100 м. за време 47:16 секунди.

13578920_10207715858149086_821269647_n

През годината спортистите  на СОУ спечелиха още призови класирания. За пети път в последните седем години печелят  първо място в турнира по футбол за купата „Освобождението на Плевен“ в групата 3-4 клас.

Над 10 медела пичелят атлетите в турнира „Децата на Плевен“, а Цветан Георгиев спечели приза  за най-бързо момче на Плевен.По случай Трети март момичетата  от 5-7 клас спечелиха първо място щафетното бягане.