Начало / Последни новини / Данчо Борисов втори за купа „Великден“

Данчо Борисов втори за купа „Великден“

Данчо Борисов от СКО Север /Плевен/ се класира на второ място при мъжете до 55 години /М55/ в традиционното международно състезание по лятно ориентиране за купа „Великден“. Стартът бе на средна дистанция. Той преодоля 3,0 км с 90 метра изкачване и 13 контролни точки за 32:56 минути. Единственият който премина по-бързо по трасето беше украинецът Александър Маничев, финиширал с 3 минути по-рано.

Подобно на Борисов, втори завърши и съотборника му Милен Симеонов /M21B/. Той пробяга 3,8 км със 140 метра изкачване и 15 контроли с две минути и половина по-бавно от търновлията Иван Димитров.