Начало / Спорт / Гросмайстор Борис Чаталбашев гост на финалния турнир от веригата „Млад гросмайстор”

Над 50 млади шахматисти от Плевен, Враца, Велико Търново и Червен бряг участват във финалната надпревара от веригата „Млад гросмайстор“, която започна днес в Плевен. Домакин на състезанието е СКШ „Плевен 21“, партньор в проекта „Надеждите на България“.

В продължение на два дни младите шахматни надежди ще си оспорват първите места в четири възрастови групи – до 8, 10, 12 и 16 години.

Гост на проявата ще бъде председателят на СКШ „Плевен 21“ гросмайстор Борис Чаталбашев, който ще награди победителите. Ще бъдат раздадени четири комплекта медали – златен, сребърен и два бронзови за първите четирима състезатели в генералното класиране във всяка възрастова група. Медалистите ше придобият правото да участват на финала в Трявна през май, където ще се срещнат с победителите от проведените вериги „Млад гросмайстор“ в Пловдив, Варна, Шумен и Благоевград.

Състезатели на „Спартак Плевен ХХ” с Купа „Млади надежди” от едноименния шахматен турнир

Състезатели на шахматните клубове „Спартак Плевен XXI”, „Плевенски Гамбит“ и „Троян“ участваха в детски турнир ...