Начало / Последни новини / Голов трилър в Банско! Спартак загуби с 3:4

Голов трилър в Банско! Спартак загуби с 3:4

Плевенският Спартак отстъпи с 3:4 в Банско на едноименния тим на домакините. Двубоят бе от 12-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Освен седемте попадения в мача имаше всичко – наказателни картони, напрежение, елементарни грешки, неадекватни съдийски отсъждания … Срещата тръгна лошо за плевенчани. Футболист на домакините центрира от фаул, защитата и вратаря на гостите не реагираха адекватно и топката спря в мрежата им. В 21-ата минута Крис Гади изравни резултата. Четвърт час по-късно обаче отново плевенската отбрана не бе на ниво и домакините пак поведоха – 2:1. Още при първата си атака след почивката банскалии се възползваха от поредния „подарък“ на противниковите бранители и пасива на спартаковци нарасна на два гола. Половин час преди края Григор Долапчиев намали на 3:2. Малко след това рефера отсъди несъществуваща дузпа за Банско с реализирането на която стана 4:2. От тук до края плевенчани държаха инициативата и пренесоха играта пред вратата на съперника. В 83-ата минута Гади реализира за крайното 4:3. В даденото от съдията продължение съперниците останаха с по 10 футболисти. Първо вратаря на домакините Абди Абдиков удари без топка Кристиян Димитров и рефера му вдигна червен картон. Накрая пък показа втори жълт и червен картон на Мартин Митов от Спартак.