Начало / Последни новини / Гергана Вутева вицешампион по скокове на батут

Гергана Вутева вицешампион по скокове на батут

%d0%b1%d0%b0%d1%82%d1%83%d1%82-%d0%b2%d0%bb%d0%b0%d0%b4%d0%b8%d0%bc%d0%b8%d1%80-%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d0%b5%d0%b21Гергана Вутева от плевенския клуб по скокове на батут Спартак стана вицешампион на България. Стори го на държавното първенство в Ямбол във възрастовата група 13-14 години при момичетата. В надпреварата участваха около 160 състезатели /във всички възрасти от 8 г. до жени и мъже/ от 14 български и 3 гръцки клуба. Освен с Вутева плевенския тим участва с още пет скачачи. Двамата от тях завършиха с бронзови медали в индивидуалните битки. Силно представяне на Владимир Панталеев при най-малките. В жестока конкуренция с 20 съперници в групата до 8 г., 7-годишния плевенчанин стана трети. Националният състезател Александър Стефанов започна отлично в групата до 13-14 г., печелейки първо място квалификациите. Той влезе във финала като фаворит за титлата, но допусна грешки и в крайна сметка приключи на трета позиция. При 15-16-годишните Кристиян Матеев имаше голяма конкуренция. Преодоля я и завърши на четвъртото място. На същата позиция финишира Евгени Горанов в тандем със скачач от Русе на синхрон във възрастта 9-10 г. В индивидуалното състезание обаче Горанов и съотборника му Христо Киткарски направиха сериозни грешки в квалификациите, които не им позволиха да се класират за финала. %d0%b1%d0%b0%d1%82%d1%83%d1%82-%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d1%8a%d1%80-%d1%81%d1%82%d0%b5%d1%84%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%b2-dp-yambol-2016

„Като цяло състезателите ни се представиха добре. Гергана бе на ниво. Отличавам и Влади, който досега бе участвал едва в три състезания. Освен, че е по-малък от съперниците си му липсва и опит. Третото място за него е отлично представяне на този етап. Самото класиране на Кристиян за финала е успех, тъй като конкуренцията е много силна. Целта пред Сашо бе титла, но не винаги се получава. Христо и Евгени допуснаха грешки, което е нормално с оглед на огромното напрежение, съпътстващо първенството. Шампионатът бе силен като цяло, но сме имали и по-качествени първенства. По-малките бяха на ниво. Забеляза се видимо отстъпление при по-големите – 15-16 г. Има си обаче обяснение. Липсата на международни състезания се отрази негативно. Но винаги е така, когато в същата година се провеждат олимпийски игри. Освен това скачачите ни в тези възрастови групи в момента учат нови упражнения, с които ще участват на световното първенство през следващата година в София. Целта там е ясна – върхово представяне. Това са причините за настоящата по-слаба форма на състезателите ни“, коментира треньора на плевенския тим Тони Русев.