Начало / Последни новини / В Плевен приключи Държавното отборно по тенис за момичета и момчета

В Плевен приключи Държавното отборно по тенис за момичета и момчета

Момичетата на ТК „Дема“ и момчетата на „Супер Спорт“ Варна спечелиха Държавното отборно първенство до 16 години, което се проведе на тенис кортовете в парк Кайлъка в Плевен. Момичетата спечелиха титлата от отборния шампионат в Плевен, след като на финала надиграха ТК „ОК Спорт“ с 2:1 успеха. Сара Маздрашка даде преднина на „ОК Спорт“ с трисетова победа над Михаела Кафтанова. След това обаче Микаела Константинова („Дема“) надигра Кристина Капитанова и мачът на двойки трябваше да определи победителките. Състезателките на „Дема“ спечелиха първия сет, загубиха втория, но се наложиха по-категоричен начин в т.нар. „дълъг“ гейм и триумфираха с титлата с крайното 6:1, 4:6, 10:3. На трето място се класира тимът на Левски (София).

image

Тенисистите на „Супер Спорт“ Варна спечелиха първото място при юношите, след като надиграха на финала състезателите на „Локо 98“ Пловдив. Станислав Митров победи с 6:2, 6:3 Йоан Георгиев, а Павел Павлов триумфира с 6:7(2), 7:5, 7:5 в изключително оспорвания двубой със Стефан Телкеджиев, за да даде втори успех на тима си. На трето място завърши тимът на „Локомотив“ Пловдив, който спечели с 2:0 победи над „Дема“.